Külli Lokko

Külli Lokko

peadirigent

Külli on E STuudio kooridega töötanud alates 1989. aastast. Tema koorid on võitnud hulgaliselt auhindu mainekatel konkurssidel.

E STuudio noortekoori peadirigent Külli Lokko alustas E STuudio kooridega tööd 1989. aastal. E STuudio kontsertkoor, kus laulsid tütarlapsed ja neiud, andis hulgaliselt kontserte Euroopas ning Ameerikas kuni 2004. aastani, mil koorist sai E STuudio kammerkoor. Koori kontsertprojektid kõlasid vabariigi kontserdimajade lavadel ning Kanadas ja mitmes Euroopa riigis. Menukamateks olid kindlasti Helen Tobias-Duesbergi Reekviemi kontsertesitused Torontos, Montrealis ja Ottavas ning Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihik“ Eestis. Edukas oli koori esinemine Griegi rahvusvahelisel koorikonkursil.

2010. aastast töötab Külli Lokko käe all Elleri tütarlastekoor, kes on edukalt esindanud Eestit 2013. aastal Maltal ning 2015.aastal Hispaanias. 2017. aasta oktoobris võitis Elleri tütarlastekoor Põhja-Iirimaal toimunud Derry koorikonkursil peaauhinna ning eripreemia vanamuusika esituse eest. 2018.aastal võitis Elleri tütarlastekoor Eesti Kammerkooride Festivali Grand Prix. 2019. aastal osales koor rahvusvahelisel Missoula koorifestivalil Montana osariigis. 

E STuudio noortekoori märkimisväärsed välisesinemised on olnud 2014. a Corki koorikonkursi peavõit; 2015. a USA ja Kanada; 2016. a „Seghizzi 2016“ Grand Prix Itaalias; 2017. a Singapur; 2018.a. Austraalia kontserttuur ning 2019.a. II koht rahvusvahelisel Euroopa karikasarja koorikonkursil “Florilège Vocal de Tours”, mis on teinud koorist rahvusvaheliselt tuntud koori.  

Külli Lokko on alates 2009. aastast dirigeerinud erinevate kooridega 39 rahvusvahelise koorikonkursi võistluskategooriat, kus enamuses tulemustest on mahtunud esimese kolme võistlustulemuse hulka. Märkimisväärsemaks sündmuseks on olnud Külli dirigenditöös E STuudio noortekoori juhatamine New Yorgis, Carnegie Hallis 2015.aastal ning parima dirigendi eripreemiad  Seghizzi 2016 koorikonkursil ning “Floriège Vocal de Tours 2019”.

Külli Lokko on olnud mitmete maakondlike laulupidude erinevate kooriliikide juht. Külli juhib MTÜ E STuudio Noortekoori tegevust ning on olnud tegev kõikide E STuudio kooride ja Elleri kooristuudio välisreiside peakorraldajana, mida on alates 1997. aastast olnud kokku 40. Külli Lokko nimetati Eesti Kooriühingu poolt Aasta dirigendiks 2015 ning Aasta korraldajaks 2018.

2018. aasta septembris avas Külli Lokko eestvõttel ja korraldusel Tartus uksed E STuudio koori- ja tantsukool, kus laulab ja tantsib pea 110 last ja noort ning kus töötab ka E STuudio noortekoor.  

Eliisa Sakarias

Eliisa Sakarias

dirigent

Eliisa on E STuudio noortekoori (abi)dirigent alates 2013. aastast.

Koorimuusikal on Eliisa elus olnud alati tähtis osa – alguses laulja ning edaspidi dirigendina. Suurimaks saavutuseks peab ta osalemist E STuudio noortekooriga New York’i koorifestivalil, mis tipnes kontserdiga hinnatud Carnegie Hallis 2015. aastal. Lisaks sellele saavutas ta 2016. aastal Gorizias Itaalias E STuudioga folgikategoorias 3. koha rahvusvahelisel koorikonkursil “Seghizzi”. Tal on olnud võimaus õppida mitmete Eesti tippdirigentide juhendamisel (Tõnu Kaljuste ja Veronika Portsmuth). 2017. aastal lõpetas ta kiitusega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala bakalaureuseõppe prof. Ants Sootsi käe all. 

SanderTamm-nudcq8aktkxng93f1o378m2kmnhtrjp1r9rm1ue6v8

Sander Tamm

hääleseadja

Sander on E STuudio noortekoori hääleseadja alates 2018. aasta sügisest. 

Sanderi tee muusikas sai alguse 1996. aastal Tartus Heino Elleri nimelise muusikakooli ettevalmistusosakonnas plokkflöödi erialal. Tänu võrratule õpetajale Anneli Kuusele on ta muusikuametile truuks jäänud tänini. 2015. aastal lõpetas Sander Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimise osakonna professor Tõnu Kaljuste juhendamisel. Oma suurt energiat ja õhinat on Sander saanud rakendada paljudes erinevates muusikavaldkondades nii instrumentalisti, laulja, dirigendi kui ka korraldajana ja seda põnevatel meistrikursustel, konkurssidel, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserttuuridel, samuti Estonia teatri- ja Nargen Opera ooperiproduktsioonides. Oma armsate koorilauljatega kammerkoorist Crede, Tallinna Ülikooli Kammerkoorist ja Virumaa Poistekoorist on toodud mitmeid võite koju nii lähemalt kui kaugemalt. 

2016. aastast on Sander The Hangzhou Boys’ Choir School juht ja peadirigent. Lisaks briti koorimuusika ja kultuuri tutvustamisele on tema pädevuses ka Academic Board of Royal Schools of Music ja General Certificate of Secondary Education kvalifikatsioonide ettevalmistus.

Esimene kontakt E STuudioga leidis aset pea 10 aastat tagasi, mil Sander lauljana E STuudio kammerkoori ridades alustas.