Külli Lokko

Külli Lokko

peadirigent

Külli on E STuudio kooridega töötanud alates 1989. aastast. Tema koorid on võitnud hulgaliselt auhindu mainekatel konkurssidel.

E STuudio noortekoori peadirigent Külli Lokko, kes töötab Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis kooristuudio juhatajana, alustas E STuudio kooridega tööd 1989. aastal. E STuudio kontsertkoor, kus laulsid tütarlapsed ja neiud, andis hulgaliselt kontserte Euroopas ning Ameerikas kuni 2004. aastani, mil koorist sai E STuudio kammerkoor. Külli Lokko loodud E STuudio kammerkoori kontsertprojektid kõlasid vabariigi kontserdimajade lavadel ning Kanadas ja mitmes Euroopa riigis. Menukamateks olid kindlasti Helen Tobias-Duesbergi Reekviemi kontsertesitused Torontos, Montrealis ja Ottavas ning Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihik“ Eestis. Edukas oli koori esinemine Griegi rahvusvahelisel koorikonkursil.

2010. aastast töötab Külli Lokko käe all Elleri kooristuudio tütarlastekoor ning lastekoor. Tütarlastekoori nimetamisväärsed konkurssesinemised on toimunud 2013. aastal Maltal ning 2015.aastal Hispaanias. Rahvusvahelisel „Tallinn 2017“ koorifestivalil saavutati noortekooride kategoorias II koht. 

2017. aasta oktoobris võitis Elleri tütarlastekoor Põhja-Iirimaal toimunud Derry koorikonkursil Grand Prix ning eripreemia vanamuusika esituse eest.

2001. aastal lõi Külli Lokko E STuudio tütarlastekoori, kelle kontserdid olid oodatud nii kodus, kui ka välismaal. Koor tegutses eduka neidudekoorina kuni 2013.aastani, mil koori viimaseks rahvusvaheliseks esinemiseks oli osalemine USA-s toimunud Missoula koorifestivalil ning kui koorist sai E STuudio noortekoor.

E STuudio noortekoori märkimisväärsed välisesinemised (2014. a Corki koorikonkursi peavõit; 2015. a USA ja Kanada; 2016. a „Seghizzi 2016“ Grand Prix; 2017. a Singapur) on teinud koorist rahvusvaheliselt tuntud koori. Külli Lokko on alates 2009. aastast dirigeerinud erinevate kooridega 32 rahvusvahelise koorikonkursi võistluskategooriat, kus enamuses tulemustest on mahtunud esimese kolme võistlustulemuse hulka. Märkimisväärsemaks sündmuseks on olnud Külli dirigenditöös E STuudio noortekoori juhatamine New Yorgis, Carnegie Hallis 2015.aastal ning parima dirigendi eripreemia Euroopa karikasarja rahvusvahelisel Seghizzi koorikonkursil.

Külli Lokko on olnud mitmete maakondlikel laulupidudel erinevate kooriliikide juht. Külli juhib MTÜ E STuudio tegevust ning on olnud tegev kõikide E STuudio kooride ja Elleri kooristuudio välisreiside peakorraldajana, mida on alates 1997. aastast olnud kokku 32. Külli Lokko nimetati Eesti Kooriühingu poolt Aasta dirigendiks 2015.

Eliisa Sakarias

Eliisa Sakarias

dirigent

Eliisa on E STuudio noortekoori (abi)dirigent alates 2013. aastast.

Koorimuusikal on Eliisa elus olnud alati tähtis osa – alguses laulja ning edaspidi dirigendina. Suurimaks saavutuseks peab ta osalemist E STuudio noortekooriga New York’i koorifestivalil, mis tipnes kontserdiga hinnatud Carnegie Hallis 2015. aastal. Lisaks sellele saavutas ta 2016. aastal Gorizias Itaalias E STuudioga folgikategoorias 3. koha rahvusvahelisel koorikonkursil “Seghizzi”. Tal on olnud võimaus õppida mitmete Eesti tippdirigentide juhendamisel (Tõnu Kaljuste ja Veronika Portsmuth). 2017. aastal lõpetas ta kiitusega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala bakalaureuseõppe prof. Ants Sootsi käe all. 

SanderTamm-nudcq8aktkxng93f1o378m2kmnhtrjp1r9rm1ue6v8

Sander Tamm

hääleseadja

Sander on E STuudio noortekoori hääleseadja alates 2018. aasta sügisest. 

Sanderi tee muusikas sai alguse 1996. aastal Tartus Heino Elleri nimelise muusikakooli ettevalmistusosakonnas plokkflöödi erialal. Tänu võrratule õpetajale Anneli Kuusele on ta muusikuametile truuks jäänud tänini. 2015. aastal lõpetas Sander Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimise osakonna professor Tõnu Kaljuste juhendamisel. Oma suurt energiat ja õhinat on Sander saanud rakendada paljudes erinevates muusikavaldkondades nii instrumentalisti, laulja, dirigendi kui ka korraldajana ja seda põnevatel meistrikursustel, konkurssidel, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserttuuridel, samuti Estonia teatri- ja Nargen Opera ooperiproduktsioonides. Oma armsate koorilauljatega kammerkoorist Crede, Tallinna Ülikooli Kammerkoorist ja Virumaa Poistekoorist on toodud mitmeid võite koju nii lähemalt kui kaugemalt. 

2016. aastast on Sander The Hangzhou Boys’ Choir School juht ja peadirigent. Lisaks briti koorimuusika ja kultuuri tutvustamisele on tema pädevuses ka Academic Board of Royal Schools of Music ja General Certificate of Secondary Education kvalifikatsioonide ettevalmistus.

Esimene kontakt E STuudioga leidis aset pea 10 aastat tagasi, mil Sander lauljana E STuudio kammerkoori ridades alustas.