Külli Lokko

Külli Lokko

peadirigent

Külli on E STuudio kooridega töötanud alates 1989. aastast. Tema koorid on võitnud hulgaliselt auhindu mainekatel konkurssidel.

E STuudio noortekoori peadirigent Külli Lokko alustas E STuudio kooridega tööd 1989.aastal ning tema poolt loodud E STuudio kontsertkoori, kammerkoori, tütarlastekoori, lastekoori ning noortekooriga on esinetud rohkelt nii Eestis kui maailma erinevais paigus. 

Külli Lokko on alates 2009. aastast dirigeerinud erinevate kooridega 39 rahvusvahelise koorikonkursi võistluskategooriat, kus enamik tulemusi on mahtunud esimese kolme hulka. Märkimisväärsemaks sündmuseks on olnud Külli dirigenditöös E STuudio noortekoori juhatamine New Yorgis, Carnegie Hallis 2015. aastal ning parima dirigendi eripreemiad Seghizzi 2016 koorikonkursil ning Floriège Vocal de Tours 2019. 

2010. aastast töötab Külli Lokko käe all Elleri tütarlastekoor, kes on edukalt esindanud Eestit 2013. aastal Maltal ning 2015.aastal Hispaanias. 2017. aasta oktoobris võitis Elleri tütarlastekoor Põhja-Iirimaal toimunud Derry koorikonkursil peaauhinna ning eripreemia vanamuusika esituse eest. 2018.aastal võitis Elleri tütarlastekoor Eesti Kammerkooride Festivali Grand Prix. 2019. aastal osales koor rahvusvahelisel Missoula koorifestivalil USAS Montana osariigis. 

Külli Lokko on olnud mitmete maakondlike laulupidude erinevate kooriliikide juht. Külli juhib MTÜ E STuudio Noortekoori tegevust ning on olnud tegev kõikide E STuudio kooride ja Elleri kooristuudio välisreiside peakorraldajana, mida on alates 1997. aastast olnud kokku 40. Külli Lokko nimetati Eesti Kooriühingu poolt aasta dirigendiks 2015 ning aasta korraldajaks 2018.

2018. aasta septembris avati Külli Lokko eestvõttel ja korraldusel Tartus E STuudio koori- ja tantsukool, kus laulab ja tantsib pea 120 last ja noort ning kus töötab ka E STuudio noortekoor.

eliisa

Eliisa Sakarias

dirigent

Eliisa on E STuudio noortekoori dirigent alates 2013. aastast.

Koorimuusikal on Eliisa elus olnud alati tähtis osa – alguses laulja ning edaspidi dirigendina. Aastal 2014 lõpetas ta H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Lauri Breede dirigeerimisklassi; sama aasta kevadel võitis Eliisa kolme kooli konkursil dirigeerimises II koha.  Hiljem on tal olnud võimalus õppida mitmete Eesti tippdirigentide juhendamisel (Tõnu Kaljuste ja Veronika Portsmuth) ning 2017. aastal lõpetas ta kiitusega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala bakalaureuseõppe prof. Ants Sootsi käe all. Suurimaks saavutuseks peab ta osalemist E STuudio noortekooriga New Yorgi koorifestivalil, mis tipnes kontserdiga hinnatud Carnegie Hallis 2015. aastal. Lisaks sellele saavutas ta 2016. aastal Gorizias Itaalias E STuudioga folgikategoorias 3. koha rahvusvahelisel koorikonkursil “Seghizzi” ning 2019. aastal Toursi rahvusvahelisel koorikonkursil Prantsusmaal eriauhinna parima kohustusliku autori (Patrick Burgan) teose esitamise eest.