Külli Lokko

Külli Lokko

peadirigent

Külli Lokko on E STuudio kooridega töötanud alates 1989. aastast. Tema koorid on võitnud hulgaliselt auhindu mainekatel konkurssidel. 

E STuudio noortekoori peadirigent Külli Lokko, kes töötab Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis kooristuudio juhatajana, alustas E STuudio kooridega tööd 1989. aastal. E STuudio kontsertkoor, kus laulsid tütarlapsed ja neiud, andis hulgaliselt kontserte Euroopas ning Ameerikas kuni 2004. aastani, mil koorist sai E STuudio kammerkoor. Külli Lokko loodud E STuudio kammerkoori kontsertprojektid kõlasid vabariigi kontserdimajade lavadel ning Kanadas ja mitmes Euroopa riigis. Menukamateks olid kindlasti Helen Tobias-Duesbergi Reekviemi kontsertesitused Torontos, Montrealis ja Ottavas ning Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihik“ Eestis. Edukas oli koori esinemine Griegi rahvusvahelisel koorikonkursil.

2010. aastast töötab Külli Lokko käe all Elleri kooristuudio tütarlastekoor ning lastekoor. Tütarlastekoori nimetamisväärsed konkurssesinemised on toimunud 2013. aastal Maltal ning 2015.aastal Hispaanias. Rahvusvahelisel „Tallinn 2017“ koorifestivalil saavutati noortekooride kategoorias II koht. 

2017. aasta oktoobris võitis Elleri tütarlastekoor Põhja-Iirimaal toimunud Derry koorikonkursil Grand Prix ning eripreemia vanamuusika esituse eest.

2001. aastal lõi Külli Lokko E STuudio tütarlastekoori, kelle kontserdid olid oodatud nii kodus, kui ka välismaal. Koor tegutses eduka neidudekoorina kuni 2013.aastani, mil koori viimaseks rahvusvaheliseks esinemiseks oli osalemine USA-s toimunud Missoula koorifestivalil ning kui koorist sai E STuudio noortekoor.

E STuudio noortekoori märkimisväärsed välisesinemised (2014. a Corki koorikonkursi peavõit; 2015. a USA ja Kanada; 2016. a „Seghizzi 2016“ Grand Prix; 2017. a Singapur) on teinud koorist rahvusvaheliselt tuntud koori. Külli Lokko on alates 2009. aastast dirigeerinud erinevate kooridega 32 rahvusvahelise koorikonkursi võistluskategooriat, kus enamuses tulemustest on mahtunud esimese kolme võistlustulemuse hulka. Märkimisväärsemaks sündmuseks on olnud Külli dirigenditöös E STuudio noortekoori juhatamine New Yorgis, Carnegie Hallis 2015.aastal ning parima dirigendi eripreemia Euroopa karikasarja rahvusvahelisel Seghizzi koorikonkursil.

Külli Lokko on olnud mitmete maakondlikel laulupidudel erinevate kooriliikide juht. Külli juhib MTÜ E STuudio tegevust ning on olnud tegev kõikide E STuudio kooride ja Elleri kooristuudio välisreiside peakorraldajana, mida on alates 1997. aastast olnud kokku 32. Külli Lokko nimetati Eesti Kooriühingu poolt Aasta dirigendiks 2015.

Eliisa Sakarias

Eliisa Sakarias

dirigent

Eliisa on E STuudio noortekoori abidirigent alates 2013. aastast. 2017. aastal lõpetas Eliisa kiitusega Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala bakalaureuseõppe. 

Koorimuusikal on Eliisa elus olnud alati tähtis osa – alguses laulja ning edaspidi dirigendina. Suurimaks saavutuseks peab ta osalemist E STuudio noortekooriga New York’i koorifestivalil, mis tipnes kontserdiga hinnatud Carnegie hallis 2015. aastal. Lisaks sellele saavutas ta 2016. aastal Gorizias, Itaalias E STuudioga folgikategoorias 3. koha 54. rahvusvahelisel koorikonkursil “Seghizzi”. Tal on olnud võimalus õppida mitmete Eesti tippdirigentide juhendamisel (Tõnu Kaljuste ja Veronika Portsmuth). 2017. aastal lõpetas ta kiitusega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala bakalaureuseõppe prof. Ants Sootsi käe all.

Jaanus Karlson

Jaanus Karlson

dirigent

 E STuudio noortekooris on Jaanus koori asutamisest saati olnud koori laulja, koormeister ja abidirigent. 

E STuudio dirigent Jaanus Karlson suundus pärast keskkooli lõpetamist õppima Suurbritanniasse University College Birminghami kultuurikorralduse erialale. Ta on õppinud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis laulmist (õp. Viviane Kallaste) ning lõpetanud 2016. aastal sama kooli kooridirigeerimise erialal Lilyan Kaivi juhendamisel, täiendades end kompositsooni erialal Katrin Alleri juures. Karlson on Richard Ritsingu nimelise preemia stipendiaat (2014) ning pälvinud III koha kolme kooli vahelisel kooridirigeerimise konkursil (Otsa kool, Elleri kool, TMKK, 2016).

Jaanus Karlson on olnud Tartu Folgiklubi projektijuht (2013/2014) ja Tartumaa Tantsupeo “Hingepuu” muusikajuht (2016), Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori koormeister ning korporatsioon Filiae Patriae naiskoori dirigent (2017).

E STuudio noortekooris on ta asutamisest saati olnud koori laulja, koormeister ja abidirigent.

Heliloomingus on ta keskendunud eelkõige koorimuusikale, mille esmaesitajaks on valdavalt olnud E STuudio noortekoor. Koori tarbeks on ta kirjutanud ka mitmeid popmuusika seadeid. Tema naiskooriteos “Ainule” valiti Tärkava helilooja programmi “Sahtlist saali” üheks laureaadiks. Lisaks on Karlson kirjutanud sooloteose tuubale, viiulile, klaveripalasid ning tegeleb aktiivselt helirežiiga ning elektroonilise loomingu ja filmimuusika kirjutamisega.

Kärolin Orav

Kärolin Orav

dirigent

Kärolin alustas 2017. aasta sügisest E STuudio Noortekoori abidirigendina. Lisaks sellele on Kärolin alates 2015. aastast tegutsenud E STuudio Noortekoori koormeistrina. 

Kärolin Orav alustas muusikaõpinguid Põlva Muusikakoolis viiuli erialal. Aastal 2016 lõpetas ta kiitusega H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Lauri Breede dirigeerimisklassi ja sama aasta kevadel võitis kolme kooli dirigentide konkursi II koha.  Kärolin on Richard Ritsingu nimelise preemia stipendiaat (2014). Hetkel õpib Kärolin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimist bakalaureuseastmes dotsent Hirvo Surva käe all.

Kärolin Orav on olnud Tartus tegutseva Luuska Lauluühingu peadirigent ning alates 2015. aastast tegutsenud Elleri tütarlastekoori ja E STuudio noortekoori koormeistrina.  2017. aasta sügisest alustab Kärolin tööd E STuudio noortekoori abidirigendina. Lisaks dirigendi- ja koormeistritööle kuulub Kärolin E STuudio noortekoori ning Elleri tütarlastekoori lauljate hulka. 2016. aasta sügisest laulab ta ka kammerkooris Collegium Musicale.  Seni suurimaks saavutuseks peab ta osalemist E STuudio noortekooriga Seghizzi 2016 konkursil Itaalias, kus noore dirigendi juhatusel kanti Grand Prix’i voorus ette Arvo Pärdi “Which was the Son of…” ning saavutati konkursi üldvõit. Kärolin on 2017. aasta sügisest Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoori koormeister.